ARES Hockey Club '94
Magyar Bajnok: 70, Magyar Bajnokság II. helyezett: 81, Magyar Bajnokság III. helyezett: 80. Magyar Kupa győztes: 16, Liga Kupa győztes 1

ARES

Ares (a latinoknál Mars), Zeus és Héra fia, a görögök öldöklő harci istene. A csatazajban, fegyverforgatva érzi jól magát s réme a seregeknek.

2011.07.11. 09:45

Pavelka Zoltán edzőnek kellemes gondjai adódtak, ugyanis 13 mezőnyjátékos és 2 kapus állt bevetésre készen a döntő napján.

Az alapszakasz 3. helyén végzett csapatunk, így a 6. New City BHC ellen mérkőzhetett az elődöntőért. Hamar eldőlt a meccs, az első csere után már 1-0 ide. Végül sima 5-0-ás siker.

Az elődöntőben a Jászberény következett. Az elején elaludtak a mmieink, kettő oda, de aztán sikerült folrítani 3-2-re, végül egy vitatott góllal 3-3. Következtek a büntetők. Mivel kapusunk mindegyik jászberényi próbálkozást védte, a mieinknek elég volt egyet belőni, ezzel döntős a csapat.

A döntőben már 2-0-is volt, de az utolsó pillanatban sikerült elszórakozni az előnyt, így ismét szétlövés. A képlet ugyanaz, mint az elődöntőben. Székely Csaba lehúzta a rolót, így elég volt egyetlen találat a bajnoki címhez!

ARES Hockey Club - New City BHC 5-0

Gól: Nagy  (Szilágyi ), Nagy  (Szilágyi, Fodor), Bán (Dienes), Fodor (Szilágyi), Fogarasi (Bán).

Kiállítás: 16/0

ARES: Székely Csaba, Márki Balázs - Nagy Attila, Pusztai Márton, Szilágyi Levente, Fodor Zoltán, Virág Csaba - Dorner Benjamin, Ágosoton Olivér, Bán Krisztián, Dienes István, Fogarasi László  - Hazay Márton, Berkó Csaba, Kovács Dániel. Edző: Pavelka Zoltán.

Remekül kezdődött a nap. Még fél perc sem telt el, máris a dunaújvárosi kapuba került a narancs labda. Első sorunk nagy iramban kezdett, pontosan járt a labda ütőről ütőre, végül Szilágyi, Nagy és a New City BHC kapuja következett. Továbbra is remekül ment a játék, sok passzos, sok mozgásos játékot láthatott a közönség. Helyzet volt bőven, de a 2. gó lra a 10. pecig kellett várni. Ismét Nagy volt eredményes, megint Szilágyi pontos passza után.

A második játékrészben végleg eldőlt az összecsapás. Második sorunk is átvette atempót és Bán gólt is szerzett, majd az első ötös következett, Fodor gólja már a negyedik volt.

Az utolsó játékrészben mindenki szóhoz jutott, helyzeteink alapján még több gól is eshetett volna, de ebben a játékrészben csak Fogarasi talált be.

A játék bizakodásra adott okot az elődöntőre tekintve, ahol a Jászberény volt az ellenfél.

Elődöntő:

ARES Hockey Club - Jászberény 4-3 (büntetőkkel)

Gól: Virág, Nagy (szilágyi, Fodor), Virág (szilágyi), Fodor (büntetőlövés).

Kiállítás 4/0

ARES: Székely Csaba (Márki Balázs) - Nagy Attila, Pusztai Márton, Szilágyi Levente, Fodor Zoltán, Virág Csaba - Dorner Benjamin, Ágosoton Olivér, Bán Krisztián, Dienes István, Fogarasi László  - Hazay Márton, Kovács Dániel. Edző: Pavelka Zoltán.

Nagyon rosszul kezdtünk. A védekezésre kevésbé figyelve. Ezt ki is használta a Jászberény és a 4. perc elejére két góllal elment. Futás az eredmény után! Szerencsére a második berényi gól után 20 másodperccel Virág Csaba góljával szépítettünk. Javult  a védekezés, többet birtokoltuk a labdát. A 7. percben már egyenlő az állás. Gól: Nagy, passz: Szilágyi, Fodor.

A 2. harmad 5. percében végre itt az előny. Ismét Virág Csaba talált be. Már úgy tűnt megnyerjük a meccset, hiszen sem ebben sem a harmadik harmadban nem esett több gól. Egészen 17 másodperccel a vége előttig. szerintünk ekkor sem esett gól! A labda az oldalhálón keresztül jutott Székely kapujába. A bírók gólt ítéltek, így 3-3, jöttek a büntetők. A jászberényiek mindhárom lövését védte Székely Csaba, míg tőlünk egy kihagyott próbálkozás után a második büntetőt Fodor belőtte, így döntőben az ARES!

Döntő:

ARES Hockey Club - Dunaújvárosi BHT 4-3 (2-0,0-1,1-2,1-0) (büntetőkkel)

Gól: Fodor (Virág, Nagy), Nagy (Fodor), Szilágyi (Fodor), Fodor (büntetőlövés).

Kiállítás 2/2

A kezdés rettenetes volt. Az első csere kísértetiesen hasonlított a jászberényiek ellnei meccshez, szerencsére most nem élt a felkínált lehetőséggel ellenfelünk. A kritikus pillanatok átvészelése után egyenlő ellenfelek kűzdöttek, talán valamivel többet kezdeményezett az ARES. A 9. percben ez meg is hozta az eredményt, Fodor Zoltán talált be egy szépen kidolgozott helyzet után, az előkészítők Virág Csaba és Nagy Attila voltak. A gól kicsit megfogta ellenfelünket és 3 perc múlva sikerült megduplázni az előnyt. Most Nagy Attila talált be Fodor Zoltán átadásából.

Megnyugtató előnyből kezdhettük a 2. harmadot, de szinte a semmiből szépített a dunaújvárosi csapat, a 8. percben. Ez kicsit felhozta ellenfelünket, de Székely Csaba mindent védett! Támadásaink pedig komoly veszélyt jelentettek a Fejér megyeiek kapujára. A második szünetig nem változott az eredmény, köszönhetően a két remekül védő kapusnak is. Egy sajnálatos sérülés is történt, az egyik dunaújvárosi játékost szemen talált egy erős lövés. Csúnyán feldagadt a szeme körül, de a harmadik harmadra visszatért a piros mezes fiú.

A 3. harmadban az újvárosiak az egyenlítésért, a mieink az előny növeléséért kűzdöttek. A mieink akarata érvényesült, az 5. percben sikerült kettőre növelni az előnyt. Fodor lövése jött vissza , a kipattanóra Szilágyi érkezett. Már úgy tűnt sikerül megtartani az előnyt, amikor a 10. majd a 11. percben is elkerülhető gólt kaptunk. 3-3. Maradt másfél perc a győzelem megszerzésére, de egyik csapat sem tudott már gólt szerezni, így jöttek a büntetők.

A dunaújvárosiak mindhárom próbálkozásást védte Székely, így belefért, hogy a mi első büntetőnket Fogarasi kihagyja. A másodikat ugyanis Fodor belőtte, így a 3. lövésre már nem is volt szükség. Megnyertük a történelmi, első Magyar Bajnokságot!

A döntő legkobb kapusa Székely Csaba (ARES HC), legjobb védője Nagy Attila (ARES HC), legjobb támadója Garbacz Ádám (Oroszlány) lett.

23. Szilveszteri Floorball Kupa

Érd, Treff Sportcentrum, Piroska utca 6.

Szerkesztés

(a latinoknál Mars), Zeus és Héra fia, a görögök öldöklő harci istene. A csatazajban, fegyverforgatva érzi jól magát s réme a seregeknek. Istenek és emberek gyülölik, főkép Pallas Athéné, a számító, eszélyes harci istennő, ki őt a csatában rendszerint felülmulja. A trójai háborúban most a görögöket, majd a trójaiakat segíti, de kivált az utóbbiakat. Athéné segedelmével megsebesíti őt Diomédés úgy, hogy «A. felordít, akár 10,000 ember s fekete felhőként az Olymposra száguld». Ilyennek festi őt Homéros, s a későbbi iróknál följegyzett mondák is megőrzik e vonásait. Szembeszáll Hérakléssel is; ki fiát Kyknost Tesszáliában fegyveres viadalban megölte, de Athéné ez alkalommal is megsebesítteti őt a görögök nemzeti héroszával. Midőn leány a Penthesileia halálát Achilleuson megbosszulni akarja, Zeus öt villámával hőkölteti vissza. S keservesen büntetik elbizakodottságát, Adónisra való féltékenységét az Alóadák (l. o.). A kardcsörtető istent csak egy lélek szereti, Aphrodite. Ez mint Héphaistos felesége inkább bomol a délceg katona, mint a sántikáló férje kormos ölelése után. De Héphaistos megtudván egy alkalommal a mindent látó Héliostól, hogy Aphrodité őt huzamosabb ideig megcsalja, finom hálót készít, mellyel a szerelmes párt egy kényes helyzetében úgy körülfonja, hogy azok meg sem moccanhatnak. Az egybesereglett halhatatlanok láttán végre Poseidón kéréseinek engedve feloldja kötelékeiket. A. és Aphrodité fiaiként Erós és Anterós (szerelem és viszonszerelem), Phobos és Deimos (félelem és borzadály), Priapos említtetnek. Fia neki még Meleagros, Askalaphos és lalmenos, Phlegyas stb., leányai az amazónok; s fia néki az eposzköltőknél általában minden elszántabb, vakmerő harcos. Lakóhelye a szeles Trácia, melynek háborúszerető törzsei ősidöktől fogva egy A.-hez hasonló hadi istent tiszteltek. Régi kultuszhelye volt Tébában, hova Tráciából vándorolt be tisztélete, s honnan Görögország egyéb helyeire is elterjedt, bár soha oly mértékben, mint pl. a Hermés- v. Athéné-tisztelet, eltekintve egészen az Apollón- és Dionysos imádástól. Eredetileg mindenesetre a légbeli megrázkódtatások istene volt. Jelképe volt a lándzsa és az égő fáklya, szent állatjai a kutya és az ölyv. A név az airó görög ige gyökével hozandó kapcsolatba. mely ige jelentése: öldöklök. A.-t a latinoknál l. Mars alatt.

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak